Sdílet na:

Pět věcí, které by měl Ježíšek vědět, než nadělí pod stromeček štěně.

1. Štěně není živá hračka, ač některá z nich plyšáky připomínají. Vyžaduje pravidelné venčení, kvalitní stravu a veterinární péči. Pokud kupujete psa dětem, obvykle po pár dnech všechny starosti padnou na vás. Budete mít čas, peníze a chuť se štěněti pravidelně věnovat?

2. Štěně je závazek na dalších patnáct let. Nedarujte psa bez toho, aby o něm dotyčný dopředu věděl a souhlasil. Štěně by si vždy měl vybrat sám a zvolit takové plemeno, jehož povahové rysy mu budou vyhovovat.

3. Malé štěně může ničit věci, hlasitě štěkat a všude čůrat. Jste připraveni běhat s ním každé dvě hodiny ven, trpělivě ho učit samotě a smířit se s tím, že vám právě rozkousalo vaše nové boty?

4. Štěně nikdy nekupujte z náhlého popudu. Pes bude na svém pánovi závislý celý svůj život. Zvažte, zda jste schopni pro něj obětovat čas a finance.

5. Nenechte se nalákat na akční cenu, pěknou fotku a odběrem přímo na Štědrý den. Za podobnými inzeráty se obvykle skrývají komerční množitelé nebo překupníci, kteří štěňata prodávají jen jako zboží a záleží jim jen na částce, kterou od vás dostanou zaplacenou. Vždy si řádně prověřte původ štěněte i samotného chovatele. Nekupujte štěně bez průkazu původu. U těchto štěňat hrozí vyšší riziko dědičného onemocnění, začervení a nevyrovnané povahy. Z roztomilého dárku pak může být pořádné neštěstí.


I přesto si stále myslíte, že štěně bude skvělým dárkem? Přečtete si rady, jak vybrat chovatele, a čemu se naopak vyhnout. Nepotřebujete psa „s papíry“? V útulcích jich na svůj nový domov čeká spousta.


 

Sdílet na: