Sdílet na:

Pět věcí, které by měl Ježíšek vědět, než nadělí pod stromeček štěně.

1. Štěně není živá hračka, ač některá z nich plyšáky připomínají. Vyžaduje pravidelné venčení, kvalitní stravu a veterinární péči. Pokud kupujete psa dětem, obvykle po pár dnech všechny starosti padnou na vás. Budete mít čas, peníze a chuť se štěněti pravidelně věnovat?

2. Štěně je závazek na dalších patnáct let. Nedarujte psa bez toho, aby o něm dotyčný dopředu věděl a souhlasil. Štěně by si vždy měl vybrat sám a zvolit takové plemeno, jehož povahové rysy mu budou vyhovovat.

3. Malé štěně může ničit věci, hlasitě štěkat a všude čůrat. Jste připraveni běhat s ním každé dvě hodiny ven, trpělivě ho učit samotě a smířit se s tím, že vám právě rozkousalo vaše nové boty?

4. Štěně nikdy nekupujte z náhlého popudu. Pes bude na svém pánovi závislý celý svůj život. Zvažte, zda jste schopni pro něj obětovat čas a finance.

5. Nenechte se nalákat na akční cenu, pěknou fotku a odběrem přímo na Štědrý den. Za podobnými inzeráty se obvykle skrývají komerční množitelé nebo překupníci, kteří štěňata prodávají jen jako zboží a záleží jim jen na částce, kterou od vás dostanou zaplacenou. Vždy si řádně prověřte původ štěněte i samotného chovatele. Nekupujte štěně bez průkazu původu. U těchto štěňat hrozí vyšší riziko dědičného onemocnění, začervení a nevyrovnané povahy. Z roztomilého dárku pak může být pořádné neštěstí.


I přesto si stále myslíte, že štěně bude skvělým dárkem? Přečtete si rady, jak vybrat chovatele, a čemu se naopak vyhnout. Nepotřebujete psa „s papíry“? V útulcích jich na svůj nový domov čeká spousta.


Adventní kampaň

Blíží se Vánoce a s nimi další možnost, jak upozornit na problematiku množení psů. Štěňata jsou totiž častými vánočními dárky kupovanými bez rozmyslu. Při výběru vítězí cena, pěkná fotka a odběr na Štědrý den. Po pár dnech štěně omrzí a nastává každoroční doba, kdy útulky praskají ve švech.

Jak se zapojit?

Kampaň probíhá na facebooku – stačí, když si kdykoliv během adventu změníte úvodní fotku za letáček s odkazem na tyto stránky, který naleznete níže. Fotku si můžete změnit na celý advent, na den nebo třeba na hodinu. Díky změně na vašem profilu oslovíte i své kamarády a známé, kteří se běžně o problematiku množení nezajímají, nebo ji ani neznají a nechodí na kynologické diskuse. A třeba právě oni teď přemýšlí nad tím, čím svým dětem udělají radost. Pomozte nám rozšířit osvětu o chovu psů a informovat, proč není dobré dávat štěně jako vánoční dárek.

NÁVOD: Jak si změnit úvodní a profilovou fotku?

  1. klikněte pravým tlačítkem na vybranou fotku a zvolte možnost Uložit obrázek jako. Vyberte umístění ve vašem počítači (např. Stažené soubory) a obrázek uložte.
  2. Na facebooku klikněte na váš profil. V levém horním rohu úvodního obrázku je ikonka foťáku. Po kliknutí je možné obrázek nahrát a uložit.

Úvodní fotka ve formátu pro osobní profil na FB:

vanoce_štěně3

Úvodní fotka ve formátu pro FB stránku:

na stránku

Sdílet na: